zęby akrylowe

anatomiczne kształty, trwałe kolory i efekt fluorescencyjny

CE0120 ISO 9001; ISO 13485

Historia firmy DENTEX w Zduńskiej Woli zaczyna się w 1988 roku, kiedy zęby akrylowe można było dostać tylko spod lady w sklepach medycznych w kolorze R5 lub N3.

Po wielu miesiącach przygotowań parku maszynowego i badaniach jakości pierwszych serii zębów firma otrzymała pozytywną opinię Instytutu Leków w Warszawie, a Ministerstwo Zdrowia w kwietniu 1991 roku dopuściło zęby Dentex do obrotu w służbie zdrowia.

Od tego momentu Dentex szybko się rozwija, rozszerza asortyment fasonów i kolorów; opanowuje część rynku polskiego zajmując miejsce dotychczasowego monopolisty - firmę MIFAM. Rozpoczyna się również ekspansja firmy na rynki zagraniczne - początkowo zęby wędrują do Czechosłowacji, później do Włoch, Danii i innych krajów europejskich. Od początku działalności firma brała udział w misjach gospodarczych, które zaowocowały kontaktami handlowymi między innymi na Białorusi i Ukrainie. Konsekwencją tego była rejestracja zębów Dentex w tych krajach.

Zmieniające się przepisy unijne powodują, że w końcu lat 90-tych firma reorganizuje się i wprowadza System Zapewnienia Jakości wg norm serii ISO 9000 certyfikując SZJ w niemieckim TUV-e potem i obecnie w angielskiej firmie SGS rozszerzając z czasem zakres certyfikacji.

Obecnie przedsiębiorstwo Dentex jest rozpoznawalne nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach Europy a zęby akrylowe i inne produkty protetyczne konkurują skutecznie z wyrobami międzynarodowych koncernów typu VITA, KERR, MAJOR etc.