Zastosowanie zębów akrylowych w protezach stomatologicznychZdrowy i piękny uśmiech to marzenie niejednej osoby. Na rynku można znaleźć różnego rodzaju alternatywy dla utraconych w części lub całości zębów. Jedną z nich są protezy akrylowe. Gdzie znajdują zastosowanie i jakie są korzyści z ich użycia?

 

Protezy akrylowe - refundacja przez NFZ

Środowisko medyczne nieustannie się rozwija, oferując coraz nowsze rozwiązania w różnych segmentach. Jedną z takich dziedzin jest stomatologia, dzięki której każdy może zyskać zdrowy i piękny uśmiech. Odkąd na rynku pojawiły się zęby akrylowe, które jako jedyne są refundowane przez NFZ, stomatologia zaczęła się rozwijać. Nadzieję zyskali przede wszystkim ci, którzy nie mieli szansy przeznaczyć kilku tysięcy złotych na uzupełnienie ubytków zębowych. 

 

Zalety protez akrylowych

Główną zaletą zębów akrylowych wykorzystywanych w protezach stomatologicznych jest ich dostępność oraz niska cena. Za komplet zębów można zapłacić już około 1400 zł, co w przypadku całego uzębienia jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Kolejną korzyścią wynikającą z zastosowania zębów akrylowych w protezach dentystycznych jest anatomiczny kształt zębów oraz trwały kolor. Chcąc zainwestować w wysokojakościowe materiały stomatologiczne, warto zwracać uwagę na to, czy zęby akrylowe spełniają wymagania norm międzynarodowych. 

W przypadku utraty całego uzębienia stosuje się protezy ruchome, o które pacjent dba we własnym zakresie (stosowanie kleju, regularne czyszczenie itd.). Noszenie takiej protezy na początku nie jest komfortowe i trzeba się do niej przyzwyczaić. Jest to jednak lepsze niż utrata całego uzębienia, które spełnia nie tylko funkcje praktyczne, ale i estetyczne.

 


Wróć do bloga