Szczotki tekstylne stosowane w protetyceObecność ruchomych protez zębowych wymaga odpowiedniej higieny. Dzięki temu zapewniamy komponentom dłuższy żywot. Chronimy przed stanami zapalnymi błon śluzowych, dbamy także o swój komfort i samopoczucie. Istnieje bardzo dużo preparatów i narzędzi, które pozwalają skutecznie dbać o jamę ustną. Jednym z nich są szczotki tekstylne.


Najważniejsze zasady związane z higieną protez zębowych

Protezy zębowe wymagają szczególnego traktowania. Dlatego też trzeba systematycznie dbać o czystość wskazanych komponentów. Najlepiej codziennie po każdym posiłku. W tym przypadku także dochodzi do osadzania się szkodliwych bakterii. Brak zabiegów pielęgnacyjnych prowadzi do stanów zapalnych. Co więcej, zauważa się także negatywny wpływ na stan dziąseł. Gdy proteza jest częściowa, nie możemy zapominać o negatywnym wpływie na stałe uzębienie. Brak możliwości umycia protezy zaraz po posiłku nie zwalnia z polegającego na opłukaniu struktury pod ciepłą wodą. Oprócz standardowych narzędzi pielęgnacyjnych istnieje szereg komponentów, które sprawiają, że codzienna pielęgnacja protezy jest łatwiejsza. Wśród nich wymienia się szczotki tekstylne do protez.


Szczotki tekstylne wykorzystywane do polerowania protez zębowych

Szczotki tekstylne to ważne narzędzie wykorzystywane do pielęgnacji i higieny protezy zębowej. Wytworzone są z różnych materiałów. Są przeznaczone do polerowania komponentu na mokro. Zapewniają bardzo dobre rezultaty, jeżeli chodzi o czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Większość produktów wyróżnia się doskonałą jakością i trwałością dzięki zastosowaniu tkanin, które charakteryzują się specjalnym splotem. Systematyczne stosowania zapewnia bardzo dobre rezultaty, a także dłuższą żywotność protezy. 


Wróć do bloga