Ściernice dentystyczne. CharakterystykaŚciernice dentystyczne są podstawowymi narzędziami, które służą stomatologom oraz protetykom do obróbki różnego typu wyrobów stomatologicznych. Ich obecność jest bardzo znacząca, ponieważ umożliwiają one niezwykle precyzyjne cięcie w każdym miejscu, gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia obrabianego materiału. Ściernice mogą zostać wykorzystane do cięcia różnego typu powierzchni, począwszy od metali szlachetnych, a skończywszy na tworzywach sztucznych.

Ściernice do ceramiki i cyrkonu

Ściernice przeznaczone do obróbki ceramiki oraz cyrkonu charakteryzują się elastycznym, wysokiej jakości separatorem do cięcia. Dzięki elementom diamentowym możliwe jest wykonanie precyzyjnej obróbki materiałów takich jak cyrkon czy też porcelana. Dodatkowo owa ściernica jest wzmocniona cienką siatką z włókna szklanego, co umożliwia wykonanie dokładnego cięcia w miejscu, gdzie występuje ryzyko uszkodzenia licówki porcelanowej poprzez wibracje.

Ściernice do tworzyw sztucznych

Ściernice służące do obróbki tworzyw sztucznych charakteryzują się podwójną siatką z włókna szklanego oraz mają bardzo dużą wytrzymałość i wydajność. Ściernica tego typu nie wytwarza dużej ilości pyłów, a więc doskonale sprawdzą się do zadań z zakresu protetyki, ponieważ umożliwiają dokładną i higieniczną pracę.

Ściernice do metali szlachetnych i stopów

Ściernice przeznaczone do obróbki metali szlachetnych i stopów charakteryzują się nie tylko wysoką wydajnością i wytrzymałością, ale także nie obciążają nadmiernie obrabianego materiału. Oznacza to, że materiał nie przegrzewa się podczas prac obróbczych. Warto nadmienić, iż ściernice do metali szlachetnych mogą pracować na wysokich obrotach, przy jednoczesnym niewielkim wytwarzaniu pyłów.

Ściernice mają bardzo szerokie zastosowanie w stomatologii oraz protetyce. Bez nich prace przygotowawcze protez oraz innych elementów nie byłyby możliwe. Dlatego też wybór dobrej ściernicy stomatologicznej jest kluczowy w zawodzie protetyka czy też dentysty.


Wróć do bloga