Czy sztuczne zęby wyglądają jak prawdziwe?Braki w uzębieniu trzeba na bieżąco uzupełniać. Służą do tego m.in. protezy akrylowe, które są zdecydowanie najtańszą z dostępnych na rynku opcji. Sztuczne zęby, które tworzone są dla branży protetycznej, muszą spełniać wysokie standardy jakości oraz gwarantować bezpieczne użytkowanie protezy. Dowiedz się więcej na temat produkcji i zastosowania zębów akrylowych.


Sztuczne zęby, czyli jakie?

Każdy przynajmniej raz w życiu widział akrylową protezę zębową. Składa się ona z części imitującej dziąsło oraz zatopionych w niej zębów. Zarówno protezy częściowe, jak i zastępujące wszystkie zęby protezy całościowe wykonywane są dla konkretnego pacjenta przez protetyka. Protezy nie mają wiele wspólnego z dostępnymi od jakiegoś czasu na portalach aukcyjnych nakładkami na zęby, które mają ukrywać braki w uzębieniu i zapewniać piękny uśmiech bez wizyty u stomatologa. Proteza zębowa wykonywana jest nie tylko w celu uzupełnienia ubytków w uzębieniu i poprawy estetyki uśmiechu, ale przede wszystkim zapewnia możliwość prawidłowego przeżuwania pokarmów oraz swobodnego wysławiania. W przypadku protez akrylowych mamy do czynienia z produktem, który może mieć różną jakość. W celu zapewnienia jak najlepszego samopoczucia pacjentów protetycy korzystają z wysokiej jakości sztucznych zębów od sprawdzonych producentów.


Czym charakteryzują się sztuczne zęby?

Stosowane w przypadku refundowanych przez NFZ protez akrylowych sztuczne zęby imitują naturalne uzębienie. W celu zapewnienia komfortu korzystania z protezy jej elementy mają anatomiczny kształt oraz trwałe kolory, które zbliżone są do kolorów pozostałych w jamie ustnej zębów. Sprawia to, że po nauczeniu się korzystania z protezy pacjenci cieszą się naturalnym wyglądem oraz odzyskują pewność siebie, która ulega obniżeniu w wyniku utraty całości lub części uzębienia. Sztuczne zęby do produkcji protez wykonywane są z wysokiej jakości akrylu, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia i gwarantują wysoki komfort codziennego użytkowania.


Czy sztuczne zęby można pomylić z prawdziwymi?

Wysokiej jakości zęby akrylowe, które wykorzystywane są do produkcji protez zębowych, niewiele różnią się od naturalnego uzębienia. Wpływa na to zróżnicowany, anatomiczny kształt elementów protetycznych, dostępność produktów w kilkunastu wariantach kolorystycznych oraz wykonanie z dbałością o każdy szczegół, dzięki czemu proteza zębowa może zostać dopasowana do pacjenta i przypominać jego naturalne zęby.


Wróć do bloga