3 zalety zębów akrylowychCzęściowe lub całościowe ubytki zębowe można uzupełnić protezami wykonanymi z różnych materiałów. Jednym z nich jest akryl, który stanowi jedną z najpopularniejszych alternatyw dla naturalnych zębów i cieszy się popularnością przez m.in. wysoką odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Jakie są kolejne zalety zębów akrylowych?

 

Korzystna cena zębów akrylowych

Uzupełnienie protetyczne w postaci protezy akrylowej może wypełnić pojedyncze ubytki bądź zastąpić całe uzębienie. Jedną z największych zalet zębów akrylowych jest ich cena, która jest najniższa ze wszystkich opcji protez dostępnych w środowisku dentystycznym. W tej korzystnej cenie otrzymuje się zęby akrylowe o anatomicznych kształtach, trwałym kolorze i z efektem fluorescencyjnym.

 

Międzynarodowe normy jakości

Jakość i bezpieczeństwo stosowania zębów akrylowych mogą potwierdzić międzynarodowe normy PN-EN ISO 7491:2002 oraz PN-EN ISO 22112:2006, które określają zasady produkcji oraz właściwości tego typu materiałów protetycznych. Jeśli zęby akrylowe spełniają zasady zawarte w tych normach, można mieć pewność wysokiej jakości takowych protez.  

 

Trwały kolor zębów akrylowych

Kolejną zaletą protez wykonanych z zębów akrylowych jest trwały kolor, dzięki któremu uśmiech zawsze będzie prezentował się pięknie. Przyzwyczajenie się do posiadania protezy akrylowej może trochę potrwać, ale efekty są warte przejścia zabiegu oraz okresu rekonwalescencji. 

Protetyka stomatologiczna to rozwiązanie dla osób, które marzą o tym, by mieć piękny uśmiech o jednolitym kolorycie i anatomicznym kształcie. Najważniejsze jest jednak to, że taki zabieg daje szansę na posiadanie mocnych zębów, które ułatwią codzienne przeżuwanie.  

 


Wróć do bloga