Dentex

zęby akrylowe

anatomiczne kształty, trwałe kolory i efekt fluorescencyjny

CE0120 ISO 9001; ISO 13485

Z jakich stopów są wykonywane mosty i korony?Most i korona to te elementy zębowe, które pozwalają pacjentom zachować piękne uzębienie. Aby były trwałe i bezpieczne, powinny zostać wykonane z odpowiednich materiałów. Jakie kroki należy przejść, aby wykonać koronę i most? Które stopy należy wziąć pod uwagę podczas produkcji tych rozwiązań protetycznych? Kiedy warto rozważyć stworzenie korony lub mostu na zębie?Czytaj dalejMiękkie i twarde. Rodzaje wosków modelowychWoski stosowane w stomatologii przeznaczone są jako materiał wyciskowy w obszarze jamy ustnej. Wskazane rozwiązanie ma zastosowanie w przypadku zdecydowanej większości uzupełnień protetycznych. Wyróżnia się kilka rodzajów wosków laboratoryjnych, a mianowicie modelowe, pomocnicze, a także wyciskowe. Dowiedz się, czym się charakteryzują i jakie są rodzaje wosków modelowych.Czytaj dalejZastosowanie zębów akrylowych w protezach stomatologicznychZdrowy i piękny uśmiech to marzenie niejednej osoby. Na rynku można znaleźć różnego rodzaju alternatywy dla utraconych w części lub całości zębów. Jedną z nich są protezy akrylowe. Gdzie znajdują zastosowanie i jakie są korzyści z ich użycia?

Czytaj dalej3 zalety zębów akrylowychCzęściowe lub całościowe ubytki zębowe można uzupełnić protezami wykonanymi z różnych materiałów. Jednym z nich jest akryl, który stanowi jedną z najpopularniejszych alternatyw dla naturalnych zębów i cieszy się popularnością przez m.in. wysoką odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Jakie są kolejne zalety zębów akrylowych?

Czytaj dalejSzczotki tekstylne stosowane w protetyceObecność ruchomych protez zębowych wymaga odpowiedniej higieny. Dzięki temu zapewniamy komponentom dłuższy żywot. Chronimy przed stanami zapalnymi błon śluzowych, dbamy także o swój komfort i samopoczucie. Istnieje bardzo dużo preparatów i narzędzi, które pozwalają skutecznie dbać o jamę ustną. Jednym z nich są szczotki tekstylne.

Czytaj dalejJakie normy muszą spełniać zęby akrylowe?Przepisy obowiązują w niemalże każdej branży, również w środowisku medycznym. Międzynarodowe normy obejmują między innymi zasady produkcji oraz właściwości zębów akrylowych wykorzystywanych do tworzenia protez stomatologicznych. Jakie normy muszą spełniać te zęby, żeby były dopuszczone do stosowania przez pacjentów?

Czytaj dalej