Dentex

zęby akrylowe

anatomiczne kształty, trwałe kolory i efekt fluorescencyjny

CE0120 ISO 9001; ISO 13485

Ściernice dentystyczne. CharakterystykaŚciernice dentystyczne są podstawowymi narzędziami, które służą stomatologom oraz protetykom do obróbki różnego typu wyrobów stomatologicznych. Ich obecność jest bardzo znacząca, ponieważ umożliwiają one niezwykle precyzyjne cięcie w każdym miejscu, gdzie istnieje ryzyko uszkodzenia obrabianego materiału. Ściernice mogą zostać wykorzystane do cięcia różnego typu powierzchni, począwszy od metali szlachetnych, a skończywszy na tworzywach sztucznych.

Ściernice do ceramiki i cyrkonu

Ściernice przeznaczone do obróbki ceramiki oraz cyrkonu charakteryzują się elastycznym, wysokiej jakości separatorem do cięcia. Dzięki elementom diamentowym możliwe jest wykonanie precyzyjnej obróbki materiałów takich jak cyrkon czy też porcelana. Dodatkowo owa ściernica jest wzmocniona cienką siatką z włókna szklanego, co umożliwia wykonanie dokładnego cięcia w miejscu, gdzie występuje ryzyko uszkodzenia licówki porcelanowej poprzez wibracje.

Ściernice do tworzyw sztucznych

Ściernice służące do obróbki tworzyw sztucznych charakteryzują się podwójną siatką z włókna szklanego oraz mają bardzo dużą wytrzymałość i wydajność. Ściernica tego typu nie wytwarza dużej ilości pyłów, a więc doskonale sprawdzą się do zadań z zakresu protetyki, ponieważ umożliwiają dokładną i higieniczną pracę.

Ściernice do metali szlachetnych i stopów

Ściernice przeznaczone do obróbki metali szlachetnych i stopów charakteryzują się nie tylko wysoką wydajnością i wytrzymałością, ale także nie obciążają nadmiernie obrabianego materiału. Oznacza to, że materiał nie przegrzewa się podczas prac obróbczych. Warto nadmienić, iż ściernice do metali szlachetnych mogą pracować na wysokich obrotach, przy jednoczesnym niewielkim wytwarzaniu pyłów.

Ściernice mają bardzo szerokie zastosowanie w stomatologii oraz protetyce. Bez nich prace przygotowawcze protez oraz innych elementów nie byłyby możliwe. Dlatego też wybór dobrej ściernicy stomatologicznej jest kluczowy w zawodzie protetyka czy też dentysty.

Fakty i mity dotyczące protez zębowychProteza zębowa jest koniecznością w przypadku utraty uzębienia. Stosuje się ją nie tylko w celu poprawy estetyki uśmiechu, ale także w celu uniknięcia poważnych dysfunkcji, jakie pojawiają się w jamie ustnej w przypadku utraty zębów. Na temat protez zębowych krąży wiele mitów, które sprawiają, że odkładamy wizytę u stomatologa i protetyka lub nieświadomie wpływamy na trwałość i estetykę protezy. Sprawdź, czy i ty w nie wierzysz.

Czytaj dalejCzy sztuczne zęby wyglądają jak prawdziwe?Braki w uzębieniu trzeba na bieżąco uzupełniać. Służą do tego m.in. protezy akrylowe, które są zdecydowanie najtańszą z dostępnych na rynku opcji. Sztuczne zęby, które tworzone są dla branży protetycznej, muszą spełniać wysokie standardy jakości oraz gwarantować bezpieczne użytkowanie protezy. Dowiedz się więcej na temat produkcji i zastosowania zębów akrylowych.

Czytaj dalejZ jakich stopów są wykonywane mosty i korony?Most i korona to te elementy zębowe, które pozwalają pacjentom zachować piękne uzębienie. Aby były trwałe i bezpieczne, powinny zostać wykonane z odpowiednich materiałów. Jakie kroki należy przejść, aby wykonać koronę i most? Które stopy należy wziąć pod uwagę podczas produkcji tych rozwiązań protetycznych? Kiedy warto rozważyć stworzenie korony lub mostu na zębie?Czytaj dalejMiękkie i twarde. Rodzaje wosków modelowychWoski stosowane w stomatologii przeznaczone są jako materiał wyciskowy w obszarze jamy ustnej. Wskazane rozwiązanie ma zastosowanie w przypadku zdecydowanej większości uzupełnień protetycznych. Wyróżnia się kilka rodzajów wosków laboratoryjnych, a mianowicie modelowe, pomocnicze, a także wyciskowe. Dowiedz się, czym się charakteryzują i jakie są rodzaje wosków modelowych.Czytaj dalejZastosowanie zębów akrylowych w protezach stomatologicznychZdrowy i piękny uśmiech to marzenie niejednej osoby. Na rynku można znaleźć różnego rodzaju alternatywy dla utraconych w części lub całości zębów. Jedną z nich są protezy akrylowe. Gdzie znajdują zastosowanie i jakie są korzyści z ich użycia?

Czytaj dalej